عکاسی تبلیغاتی

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تبلیغات، عکاسی تبلیغاتی است. به‌خصوص اگر موضوع تبلیغات، فروش یک محصول باشد، اهمیت آن بسیار بیشتر احساس می‌شود. شما هیچ تبلیغ محصولی را پیدا نخواهید کرد که بدون عکس موفق شده باشد.

تبلیغ سس هینز - اسمارتیز


اهمیت عکاسی تبلیغاتی

باید باور کنیم که دنیایِ امروز تبلیغات، بیشتر دنیای مدیا است تا متن؛ وقتی یک بیلبورد تبلیغاتی را می‌بینید، اولین چیزی که چشمتان را خیره می‌کند عکس محصول است و آخرین چیزی هم که فراموش ‌می‌کنید، همان عکس است! حالا هر چقدر هم برای اسلوگان ( شعار تبلیغاتی ) محصول تلاش شده باشد! به همین خاطر است که همیشه بر تاثیر عکاسی تبلیغاتی بر موفقیت‌آمیز بودن کمپین تبلیغاتی تاکید می‌کنیم.

البته منظور این نیست که فاکتورهای دیگر دیجیتال مارکتینگ مانند شعار یا تولید محتوا از ارزش پائین‌تری برخوردارند؛ توجه داشته باشید که عناصر بازاریابی دیجیتال در واقع چرخ دنده‌های یک دستگاه‌اند که همگی باید با یکدیگر حرکت کنند تا دستگاه به‌کار افتد.

قطعاً تبلیغات پرزرق و برق محصولات خوراکی، جواهرات و ... را بارها دیده‌اید و شاید در بخری از موارد تحت تاثیر این تبلیغات نیز قرار گرفته باشید. آنچه در تمامی این تبلیغات مشترک است، گرافیکِ تبلیغ است که شما را شیفته‌ی خود می‌کند و این شیفتگی در نهایت سبب می‌شود تا ماندگاری تبلیغ در ذهنِ شما بیشتر شود.

تبلیغ کوکاکولا - اسمارتیز

تمامِ این عکس‌ها توسط هنرمندانی گرفته شده است که تخصصشان عکاسی تبلیغاتی است و خوب می‌دانند که عکس محصول باید چگونه گرفته شود تا بیشتری تاثیر را بر روی مخاطب بگذارد. تصویرِ بالا نمونه‌ی خوبی از این مفهوم است : فردی کنار یک اسکیت بورد نشسته است و می‌خواهد یک بطری کوکاکولا را بردارد. احتمالاً شما هم با من هم عقیده هستید که تِم رنگی این عکس و فضایی که عکاسی در آن اتفاق افتاده است، حسِ تشنگی را به درستی به مخاطب القا می‌کند و این دقیقاً همان هدفِ تبلیغ است : « هر وقت تشنه شدید به کوکاکولا فکر کنید » این مفهوم را به‌راحتی نمی‌توان با متن انتقال داد!

از دیگر مواردی که می‌توان در مورد اهمیت عکاسی تبلیغاتی به آن اشاره کرد این است که این صنعت هم در تبلیغات فیزیکال مانند مجله‌ها، بروشورها و ... جایگاه بالایی دارد و هم استفاده از آن در دیجیتال مارکتینگ کاملاً ضروری است.


در پایان

در وبلاگ وب سایت می‌توانید به مقاله‌های تخصصی در مورد نقش عکاسی در تبلیغات دست یابید. در آژانس دیجیتال مارکتینگ اسمارتیز عکاسی تبلیغاتی از محصولاتِ شما با آخرین متد و تکنولوژی روز انجام می‌شود و با استفاده از این خدمت، می‌توانید محصولاتِ خود را بهتر و موثرتر از گذشته به مشتریانتان نشان دهید. کافی است با ما تماس بگیرید تا کارشناسانِ اسمارتیز به شما در این مورد اطلاعات لازم را بدهند.